serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

12.02.2009
„Komputer dla ucznia”, ale tylko na Śląsku

Kilka dni temu informowaliśmy o wstrzymaniu rządowego programu „Komputer dla ucznia”. Okazuje się jednak, że Śląskie Kuratorium Oświaty przygotowało program pilotażowy w ramach, którego dzieci na Śląsku otrzymają przenośne netbooki.

Projekt „Komputer dla ucznia” przewidywał wyposażenie wszystkich gimnazjalistów w kraju w laptopy do użytku na czas nauki.

Śląskie Kuratorium Oświaty zmodyfikowało ten pomysł i zadecydowało o przekazaniu 30 netbooków Classmate PC do wykorzystania na zajęciach klas trzecich i czwartych w śląskich szkołach. Odpowiednie przeszkolenie przejdą nauczyciele tych klas.

Polska The Times informuje, że komputery przekaże uczniom firma Intel. Będą one zawierały e-podręczniki i pomoce naukowe takie jak tablice matematyczne, słowniki czy atlasy.

Netbooki Classmate są nie tylko małe i lekkie ale i stosunkowo odporne na zniszczenie. Nie wiadomo jednak czy komputery będą przypisane do konkretnego ucznia czy udostępniane uczniowi danej klasy w czasie konkretnych zajęć, co z pewnością usprawniłoby realizację lekcji.

Śląskie Kuratorium Oświaty szczegóły swojego projektu ujawni dopiero jutro.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS