serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

12.02.2009
W USA Internet popularniejszy od kablówki

Dynamiczny rozwój serwisów internetowych w Stanach Zjednoczonych spowodował, że telewizje kablowe mają coraz więcej kłopotów z utrzymaniem klientów.

Okazuje się, że to co Amerykanie otrzymują w płatnej telewizji coraz częściej dostępne jest za darmo w sieci.

Najwięksi operatorzy kablowi w ostatnim kwartale utracili już kilkaset tysięcy klientów. I nie jest to związane z kryzysem finansowym, ale z dostępnością wielu programów telewizyjnych on-line.

Ponadto, jak twierdzą specjaliści, Amerykanie wybierają sieć zamiast telewizji dzięki powszechniejszemu dostępowi do szerokopasmowego Internetu – wyniki raportu Pew Internet and American Life Project pokazują, że już 57% mieszkańców USA korzysta z tej usługi w domu.

Wysokie opłaty za telewizje kablową równie mają znaczący wpływ na utratę użytkowników.

Internet powoli zastępuje stacje telewizyjne i jest coraz częściej wykorzystywany do oglądania filmów, zwłaszcza przez młodych Amerykanów. W najbliższej przyszłości jedynymi klientami telewizji kablowych mogą więc zostać albo osoby starsze, albo pozbawione dostępu do Internetu.

Stacje telewizyjne, próbują walczyć z kryzysem i wykorzystują do tego właśnie Internet. Dobrym przykładem jest współpraca stacji NBC i FOX, dzięki której powstał serwis z bezpłatnymi programami telewizyjnymi filmami – Hulu.com.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS